» » Від ускладнень інсульту можна зробити укол

Від ускладнень інсульту можна зробити укол

828 0
Головний невролог міста Києва Марія Прокопів розказала в яких лікарнях можна зробити укол від ускладнення після інсульту

Тромболітична терапія - це єдиний достовірно доведений метод лікування ішемічного інсульту, який прописаний в протоколах лікування. Він застосовується досить широко у Європі та Америці. В Україні - значно рідше ( за рік -  проводиться 250-350 процедур). У Києві -  проводиться лише поодиноко. Тому я, як головний невролог міста,  проводжу активну роботу по впровадженні цього методу лікування в місті.

У нас є всі передумови для такого лікування:
- чотири клінічні лікарні, які за наказом мають його проводити (КМЛ № 1, 4, 6, 15)., В подальшому, думаю,  і Олександрівська клінічна лікарня - після закінчення ремонту томографа. Думаю, що ОКЛ найбільше підходить для такого лікування.  Ще в попередні роки (коли були прописані етапи реформування медицини)  планувалося відкриття тут інсультного центру.
- в вищезазначених лікарнях є препарат. що закуплений містом за програмою "Здоров.я киян". (вартість однієї ампули -понад 6 тис.грн, пацієнту необхідно 2 ампули).

Найбільша причина не проведення такого лікування у місті - невчасне звернення і госпіталізація хворих до лікарні!.
Однак, треба завважити що і за кордоном таке лікування проводиться лише у 3-15% пацієнтів з інсультом.
Чому?
По-перше, це має бути пацієнт в найперші години після інсульту (з точним часом його початку), по-друге, це має бути перший інсульт. Обов,язково має бути проведена нейровізуалізація (СК чи МРТ головного мозку), у відділенні має бути круглодобова нейровізуалізація, реанімація. хірургія, можливість консультації нейрохірурга. Крім того, пацієнт має відповідати критеріям відбору (протипоказів багато, вони визначаються в лікарні. І, в першу чергу, пацієнт має не мати захворювань, які можуть дати кровотечу (виразки, фіброміоми, травми, операції напередодні і інше). 

 

Ознаки гострого інсульту

Раптова
Слабкість мязів, заніміння в області обличчя, руки, ноги, або однієї половини тіла

Раптове

Порушення мовлення та розуміння зверненої мови

Раптова
Повна або часткова втрата зору на одне або два ока
Раптовий
Незвичайно сильний головний біль
Раптова
Втрата рівноваги, запаморочення, нудота у поєднанні з іншими вищезазначеними симптомами

 

Щоб врятувати пацієнта із гострим інсультом негайно телефонуйте 103!

Підготувала Анна Остапко

 

 

скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы