» » Сірих корів, що не дають молока почали розводити в Україні

Сірих корів, що не дають молока почали розводити в Україні

1273 0

Як розказав нам власник господарства «Наша марка» Роман: «Ця порода є легка в утриманні. Вона морозостійка і тому круглий рік пасеться». Тримають цих корів у вольєрах, годують сіном і соломою: «Дехто говорив, що їм можна давати зерно. Ми спробували, але вони його не їдять. Тому для них абсолютний раціон – це сіно, солома і вода», - говорить Роман.

-        Сірих корів, що не дають молока почали розводити в УкраїніЯкі хвороби можуть виникнути у сірої корови?

-         У них дуже сильний імунітет. Єдино, що ми їм робимо – це дегільментизацію.

-          - Якщо це настільки безпроблемна порода корів, то чому їх так мало в Україні?

-         Ми є першими, хто завіз дану породу на Івано-Франківщину. Настільки мені відомо, то їх також завезли на Волинь, Львівщину і Харківщину. Купували ми їх на Закарпатті.

-         - Скільки коштує одна сіра угорська корова?

-         Ми купували телят півтора-двох-місячних. Одне нам коштувало близько 500 долл.

Телефонуємо жінці, яка перша почала розводити дану породу в Україні.

-         Сірих корів, що не дають молока почали розводити в Україні- Пані Ірино, цікавить власне розведення даної породи. Як відбувається процес парування корів?

-         В них все відбувається як у звичайних корів. Через 9 місяців самка самостійно телиться. І в тому майже не потрібно приймати ніякої участі. Це оптимальна для утримання порода, ці корови не хворіють, їдять сіно та солому. А ще в них дуже смачне м'ясо.

«М'ясо угорських сірих порід відрізняється від звичайної яловичини. Його ще називають «мармуровим» У цьому м’ясі менше холестирину», - говорить Роман.   

Ці тварини – одна з найдавніших м'ясних порід корів у Європі. Перші прибули у Дунайську низовину в 9-му столітті. Разом із племенами угрів. Згодом її почали використовувати, ще і як робочу силу. Нині прайси на екзотичних угорських сірих просто зашкалюють. Одна може потягнути аж до декількох тисяч євро.


скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы