» » Молоді та амбіційні: як у 18 років заробити 10 тис. дол?

Молоді та амбіційні: як у 18 років заробити 10 тис. дол?

1420 0
- Пане Ростислав, як у вас виникла ідея зайнятися кролівництвом?
-    Починав я з шиншилл. Дуже багато про це прочитав, але чомусь з шиншиллами в мене не склалося і я вирішив займатися кроликами. Для початку купив двох кролів на нашому місцевому ринку, трохи позаймавшись ними, зрозумів, що так я далеко не заїду. Потрібно було вибирати кращі породи, яких я замовив з Польщі, бо в Україні породи дещо гірші, ніж в Європі.
 Молоді та амбіційні: як у 18 років заробити 10 тис. дол?
-    Як далі розвивалися?
-    Для того, щоб почати займатися справою треба точно все розрахувати. Вирішити, куди ви будете збувати продукцію. Чи будете вирощувати кролів на м'ясо, чи, можливо, на шкірки. Особисто я зараз займаюся селекцією, поки що найняв двох людей і вже маю можливість оплачувати їхню роботу, оскільки сам я із Львівської області і ферма знаходиться там, а навчаюся в Одесі. Можу сказати, що селекцією зараз займатися більш вигідно, тому що люди економлять і більше купують курятину. Окремо хочу виділити годування кролів – це дуже важливий аспект. Особисто я годую своїх кролів повно раціональними комбікормами, до складу яких входять всі необхідні речовини. Не раджу неуважно годувати кролів травою, оскільки в траві є багато паразитів, які можуть нашкодити здоровю ваших кроликів.
-    Ви самі виготовляєте комбікорм, чи купуєте вже готовий?
-    Сам, в мене є для цього потужності. Той самий гранулятор, але він дорого коштує і доступний не всім. Хто не має можливості купити, можу сказати, що кролів треба годувати сіном, зерном, кукурудзою, ячменем, вівсом, які треба змішувати. Не мало важливо для кролів – це вода. Вона має бути 24 год на добу.
-    Скільки разів на день ви годуєте своє поголів’я?
-    Мої кролі їдять 2 рази на день. Корм ми засипаємо в спеціальні бункерні кормушки раз на три дні і можна більше не заглядати.
-    А ви поїлки самі виготовляли, чи купували вже готові?
-    В Україні немає виробництва поїлок, тому замовляємо їх в Голландії, Китаї та Туреччині. Але вони коштують недорого, в середньому 10 грн.
   Як ви організовували збут продукції?
-    Я шукав клієнтів, їздив на різні виставки та ярмарки, рекламував своїх кролів. Зараз в мене з цим проблем немає. Ось недавно двох кроликів відправив у Словаччину.
-    А в яких умовах живуть ваші кролі?
-    При виборі кліток треба враховувати породу кролів. Є породи, яких можна тримати в приміщенні, а є й такі, що живуть на вулиці. Але клітки на вулиці мають бути якісно зроблені. Наприклад, підлога в клітці повинна бути з рівної деревини. Якщо ж клітка зроблена з рейок, наприклад, то у тварин можуть виникнути проблеми з лапками і розвитися хвороба полі дерматит.
-    З якими проблемами особисто ви зіштовхнулися за час існування вашої ферми?
 

 
-    Я тримаю кролів більше ніж 10 років. Особисто у мене значних проблем не виникало, головне створити тваринкам гарні умови, вирішити проблему збути і працюйте собі. Хочу додати про прививки. Кролів обов’язково треба прививати. З власного досвіду можу порекомендувати прививки з Чехії, однак ви маєте гарно розпитати в продавця,в якому віці і як прививати тваринок.
-    Ви сказали, що займаєтесь селекцією. Скільки зараз коштує в середньому купити кроля на розведення?
-    Все знову ж таки залежить від породи. Кролі можуть коштувати від 150 грн і до 300 евро. В середньому ціна 100 евро за кролика.
  -    Чого вам вдалося досягти за час ведення бізнесу? Що ви можете собі дозволити такого, чого не можуть – інші студенти?
-    Дохід в мене хороший. Вже в 16 років я побудував приміщення 250 м.кв., закупив клітки. Це близько 10 тис. дол. Купив землю і приватизував її
Так, подумала я, цей молодий хлопчина може бути вдалим прикладом для молодих українців. Так тримати, Ростиславе! І наостанок хочу додати, що пан Ростислав погодився публікувати для нас корисні поради та описувати у публікаціях власний досвід. Будемо чекати на новини від молодого фермера.
Підготувала Анна Остапко     
скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы