» » Рекомендації лікаря, як зберегти вуха здоровими

Рекомендації лікаря, як зберегти вуха здоровими

1348 0

Рекомендації лікаря, як зберегти вуха здоровими

Вушний грибок
Грибок у вухах людини може паразитувати як у дорослих, так і у дітей, але найчастіше він вражає людей зі зниженим імунітетом. За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) носіями грибка є 20 % населення планети. В Україні з цим захворюванням до лікаря звертається кожен 4 пацієнт.
 Про те, як діагностувати і позбутися цього неприємного діагнозу, спеціально для газети «Сельская жизнь в Украине» розповіла лікар-отоларінголог клініки «Сіті Клініка» Ліна Гуменюк.  
-    Отже, Ліно Миколаївно, що таке грибкове захворювання вуха?
-     Грибок у вусі (медичний термін — ономікоз) поширене захворювання класу грибкових інфекцій. Представляє одну з найнебезпечніших категорій мікозів, так як при наявності грибків-збудників уражаються внутрішні органи людини, а саме ЛОР-органів (до них відносяться: гортань, глотка, рот і вухо). Спорові організми, що викликають отомікоз, розвиваються на шкірі і слизових оболонках вуха. При попаданні у вушну порожнину ці мікроскопічні грибки стають причиною запальних процесів, зниження слуху, головного болю (з боку ураженого вуха). При пошкодженні цілісності тканин шкіри та слизової оболонки грибок потрапляє в середнє вухо і операційні порожнини, викликаючи хронічні гнійні захворювання з ускладненнями у вигляді важких порушень слуху. З цією проблемою звертається дуже багато людей. Кожен четвертий хворий має грибкове захворювання вуха.
 

 
-    Чи легко виявити хворобу, точніше, як вона себе проявляє?
-    Найперше – це зуд у вусі, дискомфорт, неприємні відчуття і закладеність. Це основні ознаки, з якими до лікаря приходить пацієнт. В запущених стадіях приєднується також відчуття болі.
-    Які причини захворювання? Що саме призводить до проблеми?
-    Одна з основним причин – це надмірний туалет вух. Також захворювання ендокринної системи (наприклад, цукровий діабет), захворювання шлунково-кишкового тракту, авітаміноз.
-    Я правильно зрозуміла, що часто не можна чистити у вусі?
-    Абсолютно точно. Основна функція зовнішнього слухового ходу є вироблення сірки і саме вона захищає шкіру вуха. У нормі вона сама виводиться з вуха при жуванні і розмові і саме через це ми не потребуємо надмірного туалету вуха. Парадокс, але саме у цьому випадку прагнення до чистоти може визвати проблему. Вушна сірка потрібна людині! Окремо хочу зупинитися на вушних паличках , якими не рекомендую користуватися взагалі. Саме їх зловживання  може визвати подразнення шкіри у зовнішньому проході вуха і збільшення сіркоутворення , тобто дасть зворотний ефект. Окремо також хочу наголосити, що не можна чистити вухо одразу після душу , оскільки разом з водою може приєднатися і грибкова флора.
   Як правильно чистити вуха?
-    Правильно 1 раз на три тижні і стерильною ватою з аптеки, а не вушними паличками, бо вони виготовляються, як правило, в неналежних умовах. Тому краще скористатися сірником та стерильною ватою.
-    Як лікар діагностує захворювання? Чи потрібні якісь аналізи? Які саме?
-    Найперше – це огляд ЛОР-лікаря, отоскопія, мазок із зовнішнього слухового вуха.
-    Як лікувати вушний грибок? Чи це дорого?
-    Лікування довге й нудне, і проходить у декілька етапів. Важливо вчасно звернутися до лікаря. Після результатів аналізу спеціаліст повинен призначити лікування. Лікують грибкові захворювання вуха 3-4 тижні з перервою у 2 тижні, а потім знову продовжують лікування три тижні. Перший етап лікування – це туалет вуха, який повинен провести саме лікар. Другий  етап – це підсушення слухового проходу. Третій етап – це закладання лікарської речовини.
-    Які ускладнення може визвати проблема, якщо вчасно не звернутися до фахівця?
-    Хронічний зовнішній отит, незначна втрата слуху, постійні виділення з вуха, зуд.
-    Як запобігти захворювання?
-    Лишній раз не чепати вухо. Дітям проводити туалет тільки сірником і стерильною ватою. 
Бесідувала Анна Остапко

скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы